“Kas mul peab olema palju jõudu, et lohesurfiga tegeleda? Ma ei ole üldse tugev…”
“Kas see asi [lohe] tõmbab mind taevasse? Kardan, et lendan üle majade…”
“Ma olen vist liiga raske või kerge. Lohe ei jõua mind vedada või tõmbab mu pikali.”
“Kas ma saan omal käel õppida? Internetist leiab ju palju materjali…”
“Lohesurfi varustus on kindlasti kallis?!”
Need on küsimused, mida lohesurfi instruktorid kuulevad tihti inimestelt, kes [veel] lohesurfiga ei tegele. Tuleb kohe öelda, et vastus kõigile on EI!
Keegi ei pea olema kõrgelt treenitud, et lohesurfiga tegeleda ning oht üle majade lennata on olematu. Tõepoolest, kunagi olid need küsimused vägagi õigustatud. Teame ju kõik lugu lohesurfarist, kes lendas üle Pirita rannahoone (temaga on kõik korras). Samuti olid lohed 10-15 aastat tagasi äärimiselt algeliste, et mitte öelda olematute turva- ja jõu reguleerimissüsteemidega. Nüüdseks on olukord muutunud.
Lohesurf on kättesaadav ja jõukohane kõigile, kel juurdepääs piisavalt suurele veekogule. Lohede aerodünaamika on massiivselt arenenud. Projekteerimine toimub lennutööstusega võrdsel tasemel – arvutisimulatsioonid, tuuletunneli katsetused jms. Materjalid on absoluutne tipp. Kaasaegsed lohed võimaldavad tõmmet sujuvalt reguleerida, kogu tõmbe hetkega peatada ja vajadusel ka lohe enda küljest vabastada – turvaline. Lohesurf ei vaja palju jõudu ja treenitust, sest lohe tõmbejõud koondub läbi trapetsi sõitja puusadele. See võimaldab kasutada keha raskust vastukaaluna. Käsi on vaja üksnes juhtimiseks, mis on jõukohane kõigile, k.a lastele. Kui varustus on vastavalt kehakaalule ja tuule tugevusele õigesti valitud, ei ole probleemi lohe kontrollimisel.
Lohesurfis ei ole kaal mingi takistus. Kerged sõitjad kasutavad väiksemaid- ning raskemad suuremaid lohesid. Varustuse valik katab sõitjate vajadused kehakaaluga alates 35 kuni 150+ kilogrammi. Õppida võivad lapsed alates 8. eluaastast. Vanimate sõitjate vanus ulatub üle 70. Lohesurf on kõigile!
Instruktori juhendamise ja järelevalve all on õppimine täiesti turvaline. Ei maksa unustada, et tegemist on jätkuvalt ekstreemspordi valdkonda kuuluva tegevusega, kuigi sõna “ekstreem” ei kirjelda seda sporti enam selliselt nagu varem. Nüüd võib rääkida turvalisest harrastamisest ning piisava kogemuse ja tahtmise juures saab lohesurfi ka ekstreemsusteni viia – igaühele oma.
Et mitte seada ohtu ennast ja teisi, on kindlasti mõistlik võtta koolitus rahvusvaheliselt tunnustatud instruktori käest. Ainult nii saad teada selle suurepärase spordi tegelikku sisu – õpid tundma ilmamudeleid ja varustust, hindama riske ning saad kaasa kõik vajalikud oskused iseseisvaks harrastamiseks. Koolitusstandardi ja programmi kohta saab detailset infot www.ikointl.com.
Kindlasti tuleb rääkida ka varustuse hinnast. Lohesurfi varustus ei ole kallis, aga see on suhteline. Ka korralik ja kaasaegne kasutatud varustus on sobiv. Kõik vajaliku ehk lohe, poomi, laua, trapetsi, kalipso, kiivri ja ujuvusvesti on võimalik hankida juba ca 800-900 euro eest või isegi odavamalt. Kui varustus soetatud, läheb vaja ainult tuult ja see on tasuta. Kindlasti on odavam kodusseinte vahel olla. Samas elamus, mida pakub lohesurf, ei ole mõõdetav rahas. Koolituse hind on varustuse kõrval marginaalne ning võimaldab säästa iseõppimisel purunenud varustuse maksumuse. Koolituse jaoks ei pea enda varustust olema, kõik vajaminev on instruktori poolt.
Ootame kõiki huvilisi koolitusele!
Sinu No Work Surf Club
No Comments yet!